Kurumsal Varlık Yönetiminde IFS Liderliği

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

IFS, Kurumsal Varlık İdaresi (EAM) Tahlili Uzmanlığını 10 Hususta Özetledi

IFS, Kurumsal Varlık İdaresi (EAM) Tahlili sayesinde şirketler kesintisiz hizmet verebiliyor, operasyonlarını düzgünleştiriyor ve hangi işin ne vakit yapılacağı konusunda daha uzman kararlar verebiliyorlar. 

IFS’in, şirketlerin varlık ve müşteri odaklı operasyonlarını optimize etmek için sunduğu Kurumsal Varlık İdaresi (EAM), varlıklar ile hakikat şahısların, araçların ve ekipmanların ilişkilendirilmesini sağlayarak şirketlerin operasyonlarını güzelleştiriyor ve hangi işin ne vakit yapılacağı konusunda daha uzman kararlar alınmasını sağlıyor. IFS EAM ile şirketler en kritik operasyonlarını uçtan uca yönetip, hizmetlerinde rastgele bir kesinti olmadan sunabiliyorlar. Ayrıyeten, idare maliyetini düşürmenin yanı sıra, kullanılabilirliği artırıp, kullanım ömrünü uzatarak ve arıza müddetini en aza indirerek varlıkların karlılığını en üst seviyeye çıkarmada yardımcı oluyor. 

Farklı Bölümlerin Karmaşık Gereksinimlerine Uçtan Uca Tek Yanıt 

IFS, Kurumsal Varlık İdaresi (EAM) ile güç ve altyapı şirketleri, inşaat, taahhüt ve mühendislik, üretim, servis, savunma sanayii ve havacılık sanayilerinin karmaşık varlık ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış esnek, uygulanabilir, bulut tabanlı bir tahlil sunuyor. Ayrıyeten tek bir tahlil içinde taşınabilir uygulama üzerinden çevrimiçi ve çevrimdışı çalışma imkanı ile varlıkların otomatik idaresini, bakım denetimini ve varlık performansını optimize ediyor. Sunulan yeterliliklerin geniş kapsamı, hem mevcut hem de gelecekteki muhtaçlıkları karşılarken birebir vakitte kullanıcılar varlıklarının pozisyonunu tam olarak anlayabilir ve değişen durumlarını takip edebilirler. 

IFS Kurumsal Varlık İdaresini Seçmek İçin 10 Neden

Farklı bölümlerde faaliyet gösteren şirketlerin varlık idaresi gereksinimini Kurumsal Varlık İdaresi (EAM) sayesinde tek bir tahlille karşılayan IFS, EAM kullanmanın avantajlarını 10 temel husus ile özetliyor. İşte IFS EAM’i seçmek için 10 neden:

  1. Eksiksiz uçtan uca varlık ömür döngüsü idaresi çözümü 

Varlık ömür döngüsünün her basamağını destekleyerek, şirketlerin gereksinimi olan sistem sayısını azaltır. Esnek ve yapılandırılabilir tek bir sistem üzerinden, proje ömür döngüsünün planlama, tasarım, üretim, operasyonlar, bakım ve devreden çıkarma üzere tüm süreçlerinin yönetilmesine yardımcı olur. Standartlaştırılmış süreçler, data analitiği ve raporlama sayesinde vakitten tasarruf edip, yanılgıları azaltırken, ilerlemeyi ve maliyetleri de denetim altında almayı sağlar. 

  1. Çeşitli varlık tipleri için kapsamlı destek 

Yeni tesisler, filo idaresi, uçak, üretim ekipmanları, güç, petrol ve doğal gaz platformları vb. doğrusal ve noktasal varlıkları yöneterek envanter maliyetlerinin azaltılmasını sağlar.

  1. IoT takviyeli, kestirimci varlık yönetimi 

Şirketler kestirimci bakım ve servis muhtaçlıklarını yönetmek için varlıkların durumunu yakından izleyebilir ve ölçebilir. Çalışır durumda olma mühletini ve güvenilirliği artırarak bakım ve yüklenici maliyetlerini azaltabilir, üretkenlik üzerindeki tesirleri en aza indirebilirler. Varlık durumunu ve alarmları akıllı formda izlemek için IoT temaslarını kullanabilirler. Varlık performans görünürlüğünü artırmak için IoT datalarını, makine tahsili ve analitik içgörülerini öbür varlık bilgileriyle birleştirebilirler. 

  1. Konum farkındalığı 

ESRI ArcGIS entegrasyonunu kullanarak, makul varlıkların ve meselelerin pozisyonunu (örneğin yeraltı gaz boru çizgisi sızıntısı yahut yer üstü güç iletim çizgisinde kesinti tespiti için referans noktası) tespit ederek, teknisyen üretkenliği artırılabilir.

  1. Yerleşik gelişmiş teknoloji 

Şirketler, operasyonlarında çabucak kullanıma hazır en gelişmiş teknolojiyi uygun maliyetle yerleşik olarak kullanabilir. IoT, artırılmış ve karma gerçeklik, yapay zeka ve makine tahsilini kullanarak, şirket genelinde daha âlâ optimizasyon, otomasyon, öngörü ve etkileşimden yararlanabilirler. Varlıkların en yüksek performansta çalışmasını sağlayarak müşteri hizmetlerini iyileştirebilirler.

  1. Birleştirilebilir çözüm 

Şirketlerin gereksinimi olan yeterlilikleri seçerek yeni misyonlara ve iş süreci ihtiyaçlarına süratle ahenk sağlayabilir. IFS EAM, tek bir platformda ERP ve Servis İdaresi yeteneklerini içeren IFS Cloud’un bir kesimidir. Tahliller ortası destekleyici süreçler eklenebilir ve kontaklı iş ve data akışları, analitik ve operasyonel içgörülerden faydalanılabilir. Örneğin İK, iş gücü planlama, finans, ekipman ve kiralama işleri, operasyonlar, tedarik zinciri ve proje idaresi eklenebilir. 

  1. Tek hakikat bilgi kaynağı 

Varlık datalarının, kontratların, maliyetlerin ve en âlâ uygulamaların tek bir versiyonda saklanması sayesinde varlıklar yahut gelir fırsatlarının bedeli artırılabilir. Tüm fonksiyonlarda yerleşik halde bulunan Microsoft Power BI ile iş zekası kullanıcı paneline, detaylı raporlara ve görsel analitik datalara tek bakışta erişilebilir. Denetim elde tutulabilir; daha süratli karşılık vermek için bilgiye dayalı kararlar alınabilir. Bakım programlarının tesiri de basitçe görülebilir.

  1. Yüksek ölçüde yapılandırılabilir 

Müşteri denetimli yapılandırma imkanıyla şirketlerin değişen muhtaçlıklarını karşılar ve sahip olma maliyetini azaltır. 

  1. Müşteri başarısı odaklı 

IFS, müşterilerinin muvaffakiyetini garanti altına almak için varlık ömür döngünüzü takviyeler ve paha yaratmanıza yardımcı olur. Seyahati baştan sona desteklemek üzere tasarlanmış kapsamlı bir tahlil paketi sunar ve her adımda kalıcı bedel yaratır. Kolay abonelik modeli sayesinde, operasyonel gereksinimlere uygun ayrıntılı planlama ve uygun bütçe ile öngörülebilir maliyetler sunar. Şirketlerin iş amaçlarını somut sonuçlara dönüştürmesine yardımcı olmak için şirketin tam potansiyelini ortaya çıkarır ve hedeflediği sonuçlara ulaştırır. Birinci kullanımdan yazılım takviyesine kadar süren süreçte süratli yatırım getirisi ve sürdürülebilir bedel sunar. 

  1. Sürekli güncel 

Kullanıcılar yılda iki sefer yayınlanan özellik ve aylık hizmet güncellemelerinden faydalanarak, en son teknoloji ile şimdiki ve inançta kalır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BHA

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kurumsal Varlık Yönetiminde IFS Liderliği

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Burhaniye Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!