Sinemasal Akademi Dimes Antakya Kampüsü Gençlerin ve Çocukların Hayallerini Güçlendiriyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gençlerin ve çocukların daha yeterli bir gelecek hayallerini, birliktelikle güçlendirmeyi hedefleyen Sinemasal Akademi projesine takviye veren DİMES, Sinemasal Akademi DİMES Antakya Kampüsü’nü hayata geçirdi. Çocukların daha uygun bir gelecek hayallerinin, eğlenerek ve deneyimleyerek öğrenmeyi ön planda tutan interaktif bir programla güçlendirilmesi maksadıyla yürütülen projenin, birinci etapta 28 haftalık bir sürece yayılması öngörülüyor. Bölgedeki 5-17 yaş ortasındaki çocukların faal katkılarıyla her geçen gün hoşlaşacak ve yaşayacak Antakya yerleşkesini sahiplenen DİMES, projeye verdiği takviyenin yanı sıra, yerleşkede gerçekleşecek fidan dikimi, birlikte kurabiye imali, DİMES ünlüleri ile derslere iştirak üzere etkinliklerle çocuklarla daima birlikte olmaya devam edecek. Sinemasal Akademi DİMES Antakya yerleşkesinde, 23 Nisan ve Ramazan Bayramı çerçevesinde etkinlikler düzenlendi. 

Depremin birinci gününden itibaren bölgede gıda muhtaçlıklarının karşılanmasına takviye veren Türkiye’nin önde gelen içecek markası DİMES, gençlerin ve çocukların daha âlâ bir gelecek hayallerini, birliktelikle güçlendirmeyi hedefleyen Sinemasal Akademi projesinin destekçisi oldu ve Sinemasal Akademi DİMES Antakya Kampüsü’nü hayata geçirdi. DİMES, projeye verdiği dayanağın yanı sıra, sahiplendiği yerleşkede düzenleyeceği farklı etkinliklerle çocuklarla birlikte olmayı hedefliyor.

8000 gönüllüsü ile yıllardır imkanları kısıtlı çocukların yaşadıkları köylere Açıkhava Sinema tecrübesini götüren Sinemasal tarafından, sarsıntı sonrasında geliştirilen Sinemasal Akademi projesi, 34 ülkeden eğitmen gönüllüleri ve teknik takımları ile organize olarak oluşturuldu. Birinci kademede 28 haftalık bir sürece yayılması hedeflenen projede, çocukların daha uygun bir gelecek hayallerinin, eğlenerek ve deneyimleyerek öğrenme odaklı bir interaktif bir programla güçlendirilmesi hedefleniyor. Yerleşkede çocuklar, günde 6 saatlik bir müfredat dışı onaylı eğitim sistemi ve açık hava aktiviteleriyle desteklenecek. 

Sinemasal Akademi DİMES Antakya Kampüsü’nün, bölgenin kıymetli bir gereksinimini karşıladığını söyleyen DİMES CEO’su Ozan Diren, “Meyve suyu ve süt eserlerimizle, bölgede besin muhtaçlıklarının karşılanmasına yardımcı olmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunun yanı sıra, uzun soluklu bir iş birliği yapmaktan gurur duyduğumuz Sinemasal’ın, kalıcı toplumsal güzelleşme gayesiyle başlattığı projenin Antakya ayağını sahiplenerek dayanak veriyoruz. Sinemasal Akademi DİMES Antakya Kampüsü’nde gençlerin ve çocukların daha düzgün bir gelecek hayaline birlikte takviye olacağız. Bilimsel gelişimi ön planda tutan, deneyimleyerek ve eğlenerek öğrenme odaklı bu program boyunca, Sinemasal Akademi DİMES Antakya Kampüsü’nde çocuklarla birlikte olacağız, biz birlikte güçlüyüz” formunda konuştu.

Sinemasal Akademi DİMES Antakya Yerleşkesi, onaylı müfredat dışı eğitim sistemini, açık hava aktiviteleriyle birleştirerek, bölgede okulları olmayan çocukların toplumda öğrenme muhtaçlığını bir nebze de olsa karşılamayı hedefleyen proje kapsamında, 5 -17 yaş aralığındaki 300 çocuğa hizmet veriyor. Yaşayan bir alan olacak yerleşkesi, DİMES’in katkıları ve Sinemasal’ın alanda alanda misyon alan 15 istekli eğitmeniyle çocukların etkin iştirakiyle her geçen gün güzelleştirilecek ve geliştirilecek. DİMES, projeye verdiği takviyenin yanı sıra, yerleşkede gerçekleşecek fidan dikimi, birlikte kurabiye imali, DİMES ünlüleri ile derslere iştirak üzere etkinliklerle çocuklarla daima birlikte olmaya devam edecek.

Sinemasal Akademi DİMES Antakya Yerleşkesinde düzenlenen birinci aktiflik, 19 Nisan günü Ramazan için düzenlenen klâsik Orta Oyunu gösterisiyle gerçekleştirildi. DİMES eserleri ve patlamış mısır eşliğinde düzenlenen aktiflikte civardaki öbür çadırkent sakinleri de konuk edildi. 21 Nisan’da açık hava sinema gösterimleri de düzenlenen yerleşkede; 23 Nisan günü de Sinemasal Akademi DİMES Antakya Yerleşkesinde faal olarak eğitim alacak 5 -17 yaş aralığındaki 300 çocuğa hem Ulusal Egemenlik ve Çocuk, hem de Ramazan Bayramlarını kutlamak ve onlara beğenilen geldin demek için DİMES tarafından hazırlanan armağan paketleri dağıtıldı ve açık hava sinema gösterimi yapıldı

Sinemasal Kurucusu Enes Kaya da DİMES ve Sinemasal ortasındaki yakın ve uzun soluklu bir iş birliğine vurgu yaparak, “Biz, çocuklara, ulaşılması en güç olan köylere gideceğiz dediğimizde, siz neredeyseniz biz de varız diyen DİMES, tam 11 yıldır Türkiye’nin dört bir köşesinde bizimle birlikte oldu. Sinemasal Akademi DİMES Antakya Kampüsümüzü kurmak üzere birlikte yola çıktık, birlikte çalıştık, gençlerimize ve çocuklarımıza umut olmak için kapılarımızı açtık. Gençlerin ve Çocukların daha güzel bir gelecek hayalini birlikte destekliyoruz. Evet biz, birlikte güçlüyüz” dedi.

Yaşayan Yerleşke Alanı

Sinemasal Akademi DİMES Antakya Yerleşkesi, Büyükdalyan ve Derince Süreksiz Hayat Merkezlerinde yerleşik 5 – 17 yaş ortası çocuklara yönelik olarak, 6,5 dönümlük yerde zemin uygunlaştırma ve alt yapı hazırlığı çalışmaları sonrasında kuruldu. Yerleşke alanında çok maksatlı sahnenin yanı sıra Matematik / Bilim, Sinema / Drama / Müzik ve Görsel Sanatlar / Oyun olmak üzere üç çadırdan oluşan eğitim alanı, Birinci Yardım ve Ruhsal Dayanak çadırları, Uzay Çadırı ve Düş Duvarı yer alıyor. Yerleşke ayrıyeten, stant ve spor alanlarını, çocuklara uygun özellikte mutfak nişlerini, yeme içme alanlarını, meyve fidesi, zerzevat, tıbbi bitki yetiştirme alanlarını ve istekli grupların hayat alanlarını kapsıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BHA

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sinemasal Akademi Dimes Antakya Kampüsü Gençlerin ve Çocukların Hayallerini Güçlendiriyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Burhaniye Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!