Cso Ada Ankara’da Mayıs Ayı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CSO Ada Ankara Mayıs ayına dünyaca ünlü solistler ile merhaba diyor. 

Türkiye’deki birinci konserini verecek olan Hispanic müziklerin kırılgan sesi Valeria Castro, La Casa De Papel’in meşhur sesi Cecilia Krull, caz ve blues müziğinin romantik yorumcusu Mario Biondi, CSO Ada Ankara’nın konuk yerleşik sanatkarı Mojca Erdmann, “Rodrigo’nun Gitar Konçertosu” ile Miloš Karadaglic ve Balkan üflemeli müziklerini caz, pop ve rock tınılarıyla harmanlayarak verecekleri Hıdırellez Konseri ile Fanfare Ciocărlia…

Hepsi ve daha fazlası Mayıs ayında da Başşehrin kültür ve sanat adası CSO Ada Ankara’da…

 

VALERIA CASTRO

2 MAYIS-ANA SALON-20.00

 

CSO Ada Ankara Dünya Müziği Serisi kapsamında Hispanic Müziklerin Kırılgan Sesi Valeria Castro’yu ağırlayacak. La Palma’da doğan, müzikal olarak trap, tanganas, reggaeton ve perreo şekilleri ile müzikseverlerin hayranlıkla takip ettiği Valeria Castro, 2 Mayıs’ta birinci Türkiye konserini vermek üzere CSO Ada Ankara’da müzikseverlerle buluşacak.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 200 TL
2. Kategori: 150 TL

3. Kategori: 100 TL

4. Kategori: 75 TL

 

CECILIA KRULL

3 MAYIS-ANA SALON-20.00

 

Popüler dizi La Casa De Papel’de seslendirdiği jenerik müziği “My Life Is Going On” ile tüm dünyada bir milyarın üzerinde dinlenen, 2019 yılında “Hard” isimli single’ının akabinde 2020 yılında yayınladığı “Losing My Mind” müziğiyle müzikseverlerin büyük beğenisini kazanan Cecilia Krull 3 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da müzikseverler ile buluşacak.

 

Müzisyen bir aileden gelen ve mesleğine 7 yaşında Disney sinemalarının müziklerini seslendirerek başlayan müzikçi ve bestekar Cecilia Krull, Fransa, Küba, Almanya ve İspanyol kökleri ile genç yaşına karşın günümüzün en değerli yeni jenerasyon caz müzikçilerinden biri olarak gösteriliyor.  Sanatçı caz dışında Pop, Groove ve Soul üzere farklı müzik stillerinde da müzikler seslendiriyor.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 200 TL
2. Kategori: 175 TL

3. Kategori: 150 TL

4. Kategori: 125 TL

 

NİDA ATEŞ

3 MAYIS-MAVİ SALON-20.00

 

Geleneksel Müzik Serisi kapsamında 3 Mayıs’ta müzikseverler ile buluşacak olan Nida Ateş ve ona eşlik edecek müzisyen arkadaşları, CSO Ada Ankara Mavi Salon’da coğrafyamızın birbirinden hoş türkülerinden oluşturdukları repertuvar seçkisini müzikseverlere sunacak.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 110 TL
2. Kategori: 90 TL

 

MARIO BIONDI

4 MAYIS-ANA SALON-20.00

 

Caz ve Blues müziğinin dünyaca ünlü İtalyan sesi Mario Biondi, 4 Mayıs’ta birinci defa CSO Ada Ankara’da dinleyiciyle buluşacak. CSO Ada Ankara Caz Serisi kapsamında caz dünyasının en ünlü isimlerini ağırlamaya devam ediyor. Sanatçı bir aileden gelen ve İtalya’nın Catania kentinde doğan Biondi de bu kapsamda, derin ve sıcak sesi, ruhu ve blues müziğinin en büyük yorumcularını anımsatan süper performansı ile Ankaralı cazseverlere mükemmel bir konser tecrübesi yaşatacak. 

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 250 TL
2. Kategori: 175 TL

3. Kategori: 125 TL

4. Kategori: 100 TL

 

NİL KOCAMANGİL VE ÇAĞDAŞ ÖZKAN VİYOLONSEL-PİYANO RESİTALİ

4 MAYIS-MAVİ SALON-20.00

 

Ünlü viyolonsel sanatkarı Nil Kocamangil ve dahiyane piyanist Çağdaş Özkan, yaşayan Türk bestekarların viyolonsel için besteledikleri yapıtlarından oluşan bir seçki ile müzikseverler ile buluşacak. Oda Müziği ve Resital Serisi kapsamında 4 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da, birçok prömiyerin de gerçekleşeceği bu konserde; Hasan Uçarsu, Özkan Manav ve İlteriş Sun üzere ülkemizin tanınmış bestekarlarının yanı sıra; Artun Hoinic, Kaan Bulak ve Recep Gül üzere ödüllü genç nesil bestekarların yapıtları yer alacak. 

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 80 TL 

2. Kategori: 60 TL

 

YUNUS’UN LİSANINDAN AŞK – ANKARA DEVLET KLASİK TÜRK MÜZİĞİ KOROSU

5 MAYIS-MAVİ SALON-19.30

 

Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu şefi Suat Kılıç’ın solist olarak katılacağı birbirinden hoş Yunus Emre ilahilerini seslendireceği “Yunus’un Lisanından Aşk – Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu” konseri 5 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da sanatseverler ile buluşacak. Konserde Şef Suat Kılıç’a sunumuyla ve şiirleriyle Haluk Derinöz eşlik edecek.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 50 TL
2. Kategori: 35 TL

 

DEPREM ÇIĞLIĞI – DEPREMZEDELER ANISINA

5 MAYIS-TARİHİ SALON-19.30

 

Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünün düzenlediği ve Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu Orkestrasının eşlik edeceği konser; 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli on bir vilayetimizde hissedilen zelzeleye ve sarsıntı gerçeğinin farkındalığına dikkat çekmek üzere,           on bir vilayetimizi kapsayan bir repertuvarla seyircisiyle buluşacak.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 60 TL 

2. Kategori: 40 TL

3. Kategori: 30 TL

 

CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI VE CEM MANSUR, LUCIENNE RENAUDIN VARY

5 MAYIS-ANA SALON-20.00

 

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Şef Cem Mansur idaresinde 5 Mayıs’ta müzikseverlere unutulmaz bir konser tecrübesi yaşatacak. Genç yaşında birçok muvaffakiyete imza atan trompet sanatkarı Lucienne Renaudin Vary’nin de solist olduğu bu özel konserde Alexander Goedicke’nin Trompet Konçertosu Op.41, Henri Tomasi’nin Trompet Konçertosu Do Majör ve Claude Debussy’nin “Bir Orman Perisinin Öğlenden Sonrası Prelüd Iberıa ” No. 2 “Iberia” yapıtları seslendirilecek. 

 

Bilet Fiyatları:
 
1. Kategori: 160 TL
2. Kategori: 120 TL

3. Kategori: 80 TL

4. Kategori: 40 TL

 

BEŞ KAFADAR MÜZİKALİ

6 MAYIS-MAVİ SALON-15.00

 

Bir yol öyküsünü anlatan Beş Kafadar Müzikali 6 Mayıs’ta minik sanatseverlere renkli ve keyifli bir gün yaşatmaya hazırlanıyor. Kültürel mirasımıza ve zenginliklerimize sahip çıkmayı, arkadaşlığı, toplumda yaşayan tüm canlıların bütün farklılıklarına karşın birbirine muhtaçlığı olduğunu ve sevgi içinde daima birlikte yaşamanın kıymetini anlatan müzikal CSO Ada Ankara’da minik sanatseverleri bekliyor.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 70 TL
2. Kategori: 50 TL

 

* 4 yaş ve üzeri için uygundur.

Etkinliğe katılan herkes bilete tabidir. (Veli-Çocuk)

 

ANKARA DEVLET KLASİK TÜRK MÜZİĞİ KOROSU – ANNEMİN ŞARKILARI

6 MAYIS-MAVİ SALON-19.30

 

Ülkemizi derinden yaralayan 6 Şubat 2023 zelzelesinde kaybettiğimiz annelerimizi anmak için düzenlenen Annemin Müzikleri konserinde solistler Nebahat Bahis, Sevinç Dursun Saraç ve Meltem Seyfelioğlu evlatlarını şartsız, karşılıksız ve sonsuz bir sevgiyle seven anneler ve anne yüreğini taşıyanlar için bestelenmiş yapıtları seslendirecek. 6 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da gerçekleşecek özel konserde tıpkı vakitte anneler için yazılmış şiirler okunacak, annelerimize olan sevgi, hasret ve vefa hisleri dinleyiciler ile paylaşılacak. 

 

Bilet Fiyatları:
 
1. Kategori: 50 TL
2. Kategori: 35 TL

 

FANFARE CIOCĂRLIA “HIDIRELLEZ KONSERİ”

6 MAYIS-ANA SALON-20.00

 

Balkan üflemeli müziklerini caz, pop ve rock tınılarıyla harmanlama konusundaki eşsiz yetenekleri ve punktan klasiğe uzanan müzikleri ile 25. yıl dönümünü yeni albümüyle kutlayan Fanfare Ciocărlia kümesi 6 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da bahar havası estirecek. Yirmi beş yıl boyunca binlerce şov ve dokuz stüdyo albümünden sonra “It Wasn’t Hard To Love You” albümleri ile zirve noktalarına ulaşan Fanfare Ciocărlia kümesi, Doğu Avrupa nefesli müziğinin sevinçli gücünü müzikseverlerle buluşturacağı eşsiz bir konsere imza atacak. 

 

Bilet Fiyatları:
 
1. Kategori: 200 TL
2. Kategori: 175 TL

3. Kategori: 150 TL

4. Kategori: 125 TL

 

BİR GARİP ORHAN VELİ MÜZİKALİ / REHA ÖZCAN

7 MAYIS-MAVİ SALON-15.00/20.00

 

Yurt içinde ve yurt dışında 30 bin seyirciye ulaşan Bir Garip Orhan Veli Müzikali, 7 Mayıs’ta saat 15:00 ve 20:00’de tekrar CSO Ada Ankara’da izleyicilerle buluşacak. Reha Özcan Kumpanyası’nın sahnelediği Bir Garip Orhan Veli, ünlü şairimiz Orhan Veli’nin kaleminden İstanbul’u, aşkı ve tüm insanlık hallerini kucaklayan bir oyun olarak izleyiciyi sarıp sarmalıyor. Yaşama sevincini, umudu, İstanbul sevdasını kusursuz bir lisanla aktaran ölümsüz şair Orhan Veli’nin dizeleri, her yaştan, tecrübeden, histen seyirciyi kucaklıyor. Seyircilerin de sahneyle bağlantı kurup akışı yine yarattığı bu oyun, bir tiyatro tecrübesinden fazlasını sanatseverlere vadediyor.

 

Bilet Fiyatları: 

1. Kategori: 150 TL 

2. Kategori: 125 TL

 

MOJCA ERDMANN VE STRADIVARI QUARTET

7 MAYIS-ANA SALON-20.00

 

Almanya’nın memleketler arası sahnelerdeki en başarılı seslerinden yıldız soprano Mojca Erdmann, CSO Ada Ankara’nın “Misafir Yerleşik Sanatçısı” olarak ikinci konserini vermek üzere CSO Ada Ankara’ya geliyor. Alman soprano Mojca Erdmann, Stradivari Quartet ile klasik müzikseverleri 7 Mayıs’ta Mendelssohn, Schumann ve Schönberg’in oda müziği evrenindeki görkemli dünyasında bir seyahate çıkaracak.  

 

Bilet Fiyatları:
 
1. Kategori: 200 TL
2. Kategori: 150 TL

3. Kategori: 100 TL

4. Kategori: 75 TL

 

ÇELLO – PİYANO RESİTALİ ‘’RUSSIAN-EXPRESS’’

7 MAYIS-MAVİ SALON-11.00

 

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası viyolonsel sanatkarı Yusuf Çelik’in, Piyanist İlter Vurucu ile çello repertuvarının en sevilen Rus bestekarlarının yapıtlarını 7 Mayıs’ta CSO Ada Ankara dinleyicileri ile buluşturacak. 

 

Bilet Fiyatları:

Tam: 50 TL

 

ESRA KAYIKÇI QUARTET

9 MAYIS-MAVİ SALON-20.00

 

CSO Ada Ankara Caz Serisi kapsamında 2016 yılında kendi bestelerinden oluşan                       birinci albümü Bozgun Hatıra’yı yayınlayan müzisyen ve müzik müellifi Esra Kayıkçı’yı ağırlayacak. Montrö Caz Vokal Yarışması’nda yarı finalist olarak sahne alan sanatçı, 2017’de Mike Stern, Randy Brecker ve Lenny White’ın heyet üyeliği yaptığı Made in NY Jazz Yarışması’nda solo vokal kategorisinde birinci oldu. Ocak 2023’te ikinci albümü Seslen Bana’yı yayınlayan Esra Kayıkçı, kendi albümlerinden ve caz standartlarından oluşan repertuvarıyla 9 Mayıs’ta dinleyicisiyle buluşacak. 

 

Bilet Fiyatları: 

1. Kategori: 130 TL 

2. Kategori: 110 TL

 

ERDEM ÖZKAN VE ISTANBUL SUPERBAND “FRANK SİNATRA 25 YIL SONRA”

10 MAYIS-ANA SALON-20:00

Başarılı caz müzisyenlerinden oluşan İstanbul Superband Aycan Teztel şefliğinde ve caz vokalisti Fazilet Özkan ile Frank Sinatra’yı olağanüstü bir konserle CSO Ada Ankara’da anacak. Vefatının 25. yılında anılan müzik tarihinin ikon isimlerinden Frank Sinatra kesimleri 10 Mayıs’ta sanatseverler ile buluşacak.

 

Bilet Fiyatları:
 
1. Kategori: 160 TL
2. Kategori: 120 TL
3. Kategori: 80 TL
4. Kategori: 40 TL

 

ERKAN KETENCİ ŞARKILARI

10 MAYIS-MAVİ SALON-20.00

 

CSO Ada Ankara Klâsik Müzik Serisi kapsamında Karadeniz müziğinin kıymetli bestekarlarından Erkan Ketenci’nin kendi yapıtlarından oluşan dizi müzikleri, etnik ve aktüel müziklerini seslendireceği konserini 10 Mayıs’ta dinleyicileri ile buluşturacak.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 90 TL 

2. Kategori: 70 TL

 

YURT AHENGİ – ANKARA DEVLET TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU

11 MAYIS-TARİHİ SALON-19.30

 

Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu, 11 Mayıs’ta şef Necmi Kıran idaresinde, müzik sanatının onarıcı gücünü kullanarak hazırladığı Yurt Ahengi isimli konseriyle, dinleyicisiyle buluşacak.

 

Bilet Fiyatları:
 
1. Kategori: 60 TL
2. Kategori: 40 TL
 3. Kategori: 30 TL

 

JULIAN LAGE TRIO

11 MAYIS-ANA SALON-20.00

 

CSO Ada Ankara Caz Serisi kapsamında 11 Mayıs’ta Amerikalı Caz Gitaristi Julian Lage ve Triosunu ağırlayacak. 1997’de, sekiz yaşındayken keşfedilen Julian Lage, Jules at Eight isimli, Oscar’a da aday gösterilen bir belgeselin konusu olacak kadar ilgi cazibeli bir isim. Sanatçı sonraki yıl Carlos Santana’nın sahnesine konuk oldu, 13 yaşında ise Grammy Mükafatları gecesinde sahne aldı. Konserde bu özel isme kontrbasta Jorge Roeder, davulda ise Dave King eşlik edecek.

 

Bilet Fiyatları:
 
1. Kategori: 200 TL
2. Kategori: 150 TL
3. Kategori: 100 TL
4. Kategori: 75 TL

 

SALİH CAN GEVREK PİYANO RESİTALİ

11 MAYIS-MAVİ SALON-20.00

 

Ülkemizin genç nesil virtüözleri ortasında dünya sahnelerinde verdiği başarılı konserlerle dikkat çeken ve hayatına Brüksel’de devam eden Salih Can Gevrek, dikkat cazip bir zenginlik sunan resital programıyla 11 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da sahne alacak. Şimdiye kadar Berlin Filarmoni Kammermusiksaal, Wigmore Hall, Cadogan Hall, Bozar, Saint Mart’in-in-the-Fields, Lviv Filarmoni Salonu üzere dünyaca ünlü konser salonlarında ve sanat merkezlerinde sahne alan Salih Can Gevrek’in resital programı birbirinden farklı yapıtlar ve devirlerden oluşuyor. Keyifli konser müzikseverlere baştan sona heyecan, renk, atmosfer ve virtüözite dolu bir resital vaat ediyor.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 90 TL
2. Kategori: 70 TL

 

CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI- AVRUPA BİRLİĞİ ÖZEL KONSERİ

12 MAYIS-ANA SALON-20.00

 

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, dünya çapında Polonya yapıtlarını ustalıkla yorumlamasıyla tanınan Polonyalı-İngiliz Şef Jacek Kaspszyk idaresinde özel bir konser verecek. 12 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da dinleyiciyle buluşacak konserde Peter İlyiç Çaykovski’nin Bir Rokoko Teması Üzerine Çeşitlemeler Op. 33 (Viyola Düzenlemesi) ve Sergey Rachmaninoff’un Senfoni No. 2 Mi minör Op. 27 yapıtları seslendirilecek. 

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 160 TL
2. Kategori: 120 TL
3. Kategori: 80 TL
4. Kategori: 40 TL

 

ELİF SANCHEZ

12 MAYIS-MAVİ SALON-20.00

 

Dünya Müziği Serisi kapsamında 12 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da dinleyicisiyle buluşacak olan Elif Sanchez, renkli konserinde Türkçe, Azerbaycan Türkçesi, İspanyolca ve İngilizce bir repertuvar seslendirecek. Müzisyen bir aileden gelen ve 10 yaşına dek ailesinden aldığı müzik eğitimi sonrası tahsili sürdürdüğü İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan üstün muvaffakiyet mükafatı ile mezun olan Elif Sanchez, 2017’de Bill Pierce Mükafatı ve Akdeniz Müzik Enstitüsü Ödülü’nü kazanarak Berklee College of Music’den mezun oldu. 2021 yılında kendi ismiyle yayınladığı birinci albümünün akabinde Sanchez’in on bir yapıttan oluşan ikinci albümünde yedi yepyeni Javier Limón müziği, “Dos Gardenias” ve “Perfidia” olmak üzere iki adet İspanyolca cover, Kenan Doğulu ile düet olarak seslendirdiği “Vuelve (Kurşun Adres Sormaz ki)” ve İspanyolca seslendirdiği “Amanecer (Gel Ey Seher)” yer alıyor.

 

Bilet Fiyatları:
 
1. Kategori: 130 TL
2. Kategori: 110 TL

 

BARBAROS “BABALAR”

16 MAYIS-MAVİ SALON-20.00

 

Kariyeri boyunca pop müzikten caza ve klasik müziğe uzanan farklı çeşit ve lisanlardaki repertuvarıyla sunduğu sahne performansları yanında, çeşitli müzikallerde de başrol oynayan ülkemizin başarılı seslerinden Barbaros, Türk müzik tarihine damga vurmuş isimlerin unutulmaz müziklerini bir ortaya getirdiği “Babalar” projesiyle 16 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da süper bir konsere imza atmaya hazırlanıyor. Opera aryalarından müzikallere, pop müzikten caza kadar seslendirdiği müziklerle dinleyicinin beğenisini kazanan Barbaros, bu sefer Türk halkının “Baba” dediği, Orhan Gencebay, Müslüm Gürses, Ferdi Tayfur üzere isimler ile birlikte Selami Şahin, Edip Akbayram, Ferdi Özbeğen, Yıldırım Gürses, Dario Moreno, Tanju Okan, Cem Karaca, Fikret Kızılok, Bülent Ortaçgil, Zülfü Livaneli, Barış Manço, Timur Selçuk ve  Neşet Ertaş, üzere müzik tarihimizde mihenk taşı olmuş isimlerin yapıtlarından oluşan bir repertuvar ile dinleyici karşısında olacak.    

 

Bilet Fiyatları:
 
1. Kategori: 170 TL
2. Kategori: 150 TL

 

BİR PERİ MASALI- ANKARA DEVLET KLASİK TÜRK MÜZİĞİ KOROSU

17 MAYIS-MAVİ SALON-19.30

 

Ankara Devlet Klasik Türk Müziği korosu sanatkarları Burçak Aygan ve Emre Aygan, geçmişten günümüze lisanlarda yer etmiş en hoş Türk müziği yapıtlarını 17 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da sanatseverler için seslendirecek. 

 

Bilet Fiyatları:
 
1. Kategori: 50 TL
2. Kategori: 35 TL

 

EY HOŞ KIRIM- ÖZEL KONSERİ- TÜRK DÜNYASI MÜZİK VE HALK DANSLARI TOPLULUĞU

18 MAYIS-MAVİ SALON-19.30

 

Türk Dünyası Müzik ve Halk Dansları Topluluğu Şef Cem Gürdal idaresinde, Kırım’ın seçkin müziklerini büyük sürgünün yıl dönümünde topluluğun saz, ses sanatkarlarının yorumları ve dans şovları ile sahneleyecek. Bu özel konser 18 Mayıs’ta sanatseverler ile buluşacak.

 

Bilet Fiyatları:
 
1. Kategori: 50 TL
2. Kategori: 35 TL

 

CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI- 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI ÖZEL KONSERİ

19 MAYIS-ANA SALON-20.00

 

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Şef Naci Özgüç idaresinde genç nesil solistleri ile özel bir konsere imza atacak. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı özel konserinde birbirinden özel eserler seslendirilecek. 

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 160 TL
2. Kategori: 120 TL
3. Kategori: 80 TL
4. Kategori: 40 TL

 

MILOŠ KARADAGLIC “RODRIGO’NUN GİTAR KONÇERTOSU”

20 MAYIS-ANA SALON-20.00

 

John Williams ve Julian Bream üzere efsane olmuş isimlerin akabinde ismi gelmiş geçmiş en uygun gitaristler ortasında bedellendirilen günümüzün fenomen gitar virtüözlerinden Grammy ödüllü Milos Karadaglic 20 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da gerçekleşecek konserde Rodrigo’nun Gitar Konçertosu’nu (Concierto de Aranjuez) seslendirecek. Sanatkara Orhun Orhon idaresinde Avrasya Filarmoni Orkestrası’nın eşlik edeceği konserin ikinci yarısında ise müzikseverleri anlatımlı olarak gerçekleştirilecek olan Milos Karadaglic Solo Gitar Resitali bekliyor.

 

Bilet Fiyatları:
 
1. Kategori: 275 TL
2. Kategori: 200 TL
3. Kategori: 150 TL

4. Kategori: 100 TL

 

BACH’IN AĞABEYİ İSTANBUL’DA

20 MAYIS-MAVİ SALON-20.00

 

CSO Ada Ankara Oda Müziği ve Resital Serisi kapsamında 20 Mayıs’ta çok özel bir konsere konut sahipliği yapacak. Serhan Bali’nin bariton anlatıcı olduğu konserde; Johann Sebastian Bach’ın kendisinden üç yaş büyük ağabeyi Johann Jacob Bach’ın, askeri bandosunda obuacı olduğu İsveç Hükümdarı ‘Demirbaş Şarl’ ile 18. yüzyıl Osmanlı İstanbul’unda konuk edilmeleri, birebir periyotta genç bir Fransız bestekar ve flütist olan Pierre-Gabriel Buffardin’in de Fransız elçisinin maiyetinde İstanbul’da bulunması ve Johann Jacob Bach’a flüt dersleri vermesinden hareketle devir müziğine ve İstanbul’una bir bakış sanatseverler ile buluşacak. 

 

Bilet Fiyatları:
 
1. Kategori: 80 TL
2. Kategori: 60 TL

 

NEŞELİ NAĞMELER

21 MAYIS-MAVİ SALON-11.00

 

Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’nun pahalı solistlerinden Sevinç Dursun Saraç, ‘Neşeli Nağmeler’ kahve konserleri kapsamında, Türk Müziği’nin en hoş ve en seçkin yapıtlarını dinleyiciler için seslendirecek. 21 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da gerçekleşecek, lisanlarda yer etmiş, gönül hanemize dokunan yapıtların yer alacağı konserde Saraç’a, Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’nun birbirinden kıymetli saz sanatkarları eşlik edecek.

 

Bilet Fiyatları:

Tam: 50 TL

 

SEKSEN GÜNDE DÜNYA TİPİ MÜZİKLİ ÇOCUK OYUNU

21 MAYIS-MAVİ SALON-15.00

 

CSO Ada Ankara minik sanatseverleri öğretici ve eğlenceli etkinliklerle buluşturmaya Mayıs ayında da devam ediyor. Müzikli Çocuk Oyunu Serisi kapsamında 21 Mayıs’ta sahnelenecek Seksen Günde Dünya Çeşidi çocukları büyük bir maceraya davet ediyor. 

 

Bilet Fiyatları:
 *Tükenmiştir.

 

* 4 yaş ve üzeri için uygundur.

Etkinliğe katılan herkes bilete tabidir. (Veli /Çocuk)     

 

EMRE YAVUZ SOLO PİYANO RESİTALİ

23 MAYIS-MAVİ SALON-20.00

 

2020 yılında TYXart etiketiyle yayınladığı ve Sergei Rachmaninoff’un solo yapıtlarını seslendirdiği birinci albümü müzik eleştirmenleri tarafından büyük beğeniyle karşılanan, 5. Viyana Memleketler arası Piyano Müsabakası birinciliği ve Schubert Özel Ödülü’nün; 13. Memleketler arası Schubert Piyano Müsabakası üçüncülüğü ve 15. Kissingen Piyano Olimpiyatları birinciliğinin sahibi Bösendorfer sanatkarı Emre Yavuz, 23 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da dinleyicisiyle buluşacak. Emre Yavuz, piyano repertuvarının lirik, eğlenceli ve sihirli cevherlerini keşfe çıktığı yeni programıyla dinleyicilerine keyifli bir konser tecrübesi yaşatacak. 

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 90 TL
2. Kategori: 70 TL

 

KLASİKTEN GÜNÜMÜZE KADİM EZGİLER- ANKARA DEVLET KLÂSİK TÜRK MÜZİĞİ KOROSU

25 MAYIS-TARİHİ SALON-19.30

 

Türk Müziğinin en nadide yapıtlarının yer alacağı, şef Suat Kılıç idaresinde gerçekleşecek Klasikten Günümüze Kadim Ezgiler Konseri, 25 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da klasik müzikseverler ile buluşacak. Konserin birinci kısmında koro, klasik eserler icra ederken, ikinci kısımda bedelli ses sanatkarı Necmettin Akben, konuk solist olarak birbirinden özel müzikler seslendirecek.

 

Bilet Fiyatları:
 
1. Kategori: 60 TL
2. Kategori: 40 TL

3. Kategori: 30 TL

 

TÜRKÜ BAHARI- ANKARA DEVLET TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU

26 MAYIS-MAVİ SALON-19.30

 

Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu sanatkarlarından Ertan Akay, Cengizhan Akar, Sakine Kurbani, Yıldız Çam Özdemir ve Koro orkestrası baharın canlılığında, coşkusunda ve hoşluğunda olan türkülerini Türkü Baharı konseri ile sanatseverler için seslendirecek. 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 50 TL
2. Kategori: 35 TL

 

CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI- KAPANIŞ KONSERİ / KAMU VAZİFELİLERİ ETİK KONSEY KONSERİ

26 MAYIS-ANA SALON-20.00

 

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası dönemin kapanış konserini ihtişamlı bir aktiflikle taçlandırıyor. Şef Can Okan idaresindeki Orkestra alışılmış yaylı çalgılar dörtlüsü kalıplarının dışına çıkarak kendi tarzını ortaya koymayı başaran seçkin topluluklardan olan Janoska Ensemble’ye eşlik edecek. Enstrümanlarındaki virtüöziteleri ile milletlerarası yarışlarda farklı ayrı birçok mükafata layık görülen topluluk sanatseverlere unutulmaz bir konser tecrübesi sunacak. 

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 160 TL
2. Kategori: 120 TL

3. Kategori: 80 TL

4. Kategori: 40 TL

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BHA

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Cso Ada Ankara’da Mayıs Ayı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Burhaniye Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!