Atatürk Kültür Merkezinde Bu Hafta ( 8 – 14 Mayıs )

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ANADOLU ATEŞİ // 8 MAYIS // AKM TÜRK TELEKOM OPERA SALONU // 20.30

Kaynağını Anadolu’nun binlerce yıllık mitolojik ve kültürel tarihinden alan, çabucak hemen her yöreden derlenmiş 3000 halk dansı figürü ve halk müziğini içinde barındıran özgün proje Anadolu Ateşi, AKM’de yanmaya devam ediyor. Her gösteriminde ağır ilgiyle karşılanan özel performans, AKM konukları için 8 Mayıs Pazartesi günü Türk Telekom Opera Salonunda sahnelenecek. Bugüne kadar 85 ülkede 3500 şov ile 20 milyonu aşan sanatsever tarafından izlenen Anadolu Ateşi, AKM konuklarına halk danslarını bale, çağdaş dans ve dansın öbür disiplinleri ile sentezleyerek çağdaş standartlarda kültürel şölen yaşatmaya devam edecek.

USTALARDAN İZLER // 9 MAYIS // AKM TÜRK TELEKOM OPERA SALONU // 20.00

İstanbul Devlet Çağdaş Folk Müzik Topluluğu, 9 Mayıs Salı günü ‘Ustalardan İzler’ başlıklı özel bir repertuvarla AKM seyircisiyle buluşuyor. AKM Türk Telekom Opera Salonunda gerçekleşecek konserde Türk pop müziğinin en samimi periyotlarından olan 70 ve 80’li yılların sevilen müzikleri seslendirilecek. Müzikseverleri vakit tünelinde bir seyahate çıkaracak olan konserde Sevingül Bahadır, Cihan Okan, Jülide Karan, Enver Merallı solist olarak sahne alacak.

ELEKTRONİKA // 9 MAYIS // AKM TİYATRO SALONU // 20.00

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Çağdaş Dans Topluluğu MDTistanbul 9 Mayıs tarihinde Elektronika gösterisiyle AKM Tiyatro Salonunda sahne alıyor. Çağdaş elektronik müzik ile çalışılmış olan üç eser ile çağdaş dans tekniklerinin hudutlarının zorlanarak dinamik bir performansa dönüştüğü koreografide; Haydi, Mantra ve Heyecan isimli 3 eser MDTistanbul’un 24 dansçısı tarafından sahneleniyor. Topluluk dansçısı ve koreograflarından Evrim Akyay’ın dinamik çalışması olan “Hadi”, Koreograf İhsan Rüstem’in tanınan yapıtı “Mantra” , Güney Koreli koreograf DongKyu Kim’in “Heyecan”çalışması şovda izlenebilecek. 

İSTANBUL MÜZİK VE TÜRKÜLERİ // 10 MAYIS // AKM TİYATRO SALONU // 20.00

İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosu ve İstanbul Devlet Türk Müziği Araştırma ve Uygulama Topluluğu, 10 Mayıs Çarşamba günü AKM Tiyatro Salonunda İstanbul’un çok kültürlülüğünü yansıtacak İstanbul Müzik ve Türküleri konserine imza atacak. Hem pozisyonu hem esaslı tarihiyle Türkiye’nin kültür beşiği İstanbul’un geçmişten günümüze sesi olan müziklerinin sanatseverlere aktarılacağı özel konserin repertuvarını Şef Uğur Kaya ve Sanat Direktörü Şükrü Türkmen birlikte hazırladı. 

LA BAYADÈRE // 10 MAYIS // TÜRK TELEKOM OPERA SALONU // 20.00
 İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenen ve ağır ilgi gören La Bayadère, 10 Mayıs Çarşamba günü yine sanatseverlerle buluşuyor. AKM Türk Telekom Opera Salonunda sahnelenecek eser romantik ve klasik devirlerin ortasında değerli ilişkiler kuran ve kendisinden sonra gelen beyaz balelerin habercisi olarak nitelendiriliyor.

La Bayadère balesi; Hindistan’da geçen konusu, aşk ve entrika yüklü sihirli atmosferi, Marius Petipa’nın eşsiz koreografisi, Ludwig Minkus’un müziğinin melodik çekiciliğinin yanı sıra, gösterişli töresellik ve etnik ögeler içeren sahneleri ve kusursuz danslarıyla baleseverlere çok şey vadediyor.

AMADEUS // 11 MAYIS// AKM TÜRK TELEKOM OPERA SALONU // 20.30
 Peter Shaffer tarafından kaleme alınan, dünya müzik tarihinin unutulmaz bestekarları Wolfgang Amadeus Mozart ile Antonio Salieri’nin eşsiz kıssası Amadeus, 11 Perşembe günü AKM Türk Telekom Opera Salonunda tiyatroseverler ile buluşacak. Usta direktör Işıl Kasapoğlu rejisiyle Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertaiment ortak üretimi ile sahnelenen oyunun başrollerini Selçuk Yol (Antonio Salieri), Tansu Biçer (Wolfgang Amadeus Mozart) ve Hasret Öçalmaz (Constanze Weber) paylaşıyor. Dünyada bir birinci olarak çalınabilir yazı karakteriyle ön plana çıkarılan ve 70 kişilik dev bir takımla sahnelenen Amedeus; 2022 Afife Tiyatro Ödülleri’nde Haldun Dormen Özel Mükafatı, GQ Türkiye Men of The Year 2022 Göz Alıcı Muvaffakiyet Mükafatı, En Düzgün Yapım: Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu & Piu Entertainment ve 6 Kristal Elma üzere çok sayıda mükafatı de kucaklamış, en merak edilen oyunların başında geliyor.

TÜRK MÜZİĞİ AKŞAMLARI NAĞMEKAR // 11 MAYIS // AKM TİYATRO SALONU // 18.00

İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu 11 Mayıs Perşembe akşamı AKM Tiyatro Salonunda Türk Müziği Akşamları Nağmekar konseriyle müzikseverlerle buluşacak. Ferruh Yarkın’ın sanat direktörlüğünde gerçekleşecek konserde Filiz Bayraktar solist olarak sahne alacak.

UÇMAK ‘HEZARFEN AHMET ÇELEBİ’ // 12, 13 MAYIS // AKM TİYATRO SALONU // 20.00

İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun sahneye taşıdığı Uçmak ‘Hezarfen Ahmet Çelebi’ oyunu, 12 ve 13 Mayıs tarihlerinde Atatürk Kültür Merkezi AKM Tiyatro Salonunda izleyiciyle buluşuyor.  17. yüzyıl İstanbul’unda gönlüne, aklına uçmak fikrini sabitlemiş olan Ahmed Çelebi’nin hayatını aktaran oyunda Nişapur Camii’nden tatlı havanın, insanı çeken boşluğuna kollarında kapı kanatlarıyla kendini bırakan Cevheri’nin müsaadeden giderek kuşların uçuşlarını inceleyen ve Hezarfen Ahmet Çelebi’nin kıssası sahneye taşınıyor. 

İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI DENİZBANK KONSERLERİ // 12 MAYIS // TÜRK TELEKOM OPERA SALONU // 20.00

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, 12 Mayıs Cuma akşamı sanatseverleri Şef Alessandro Cedrone idaresinde gerçekleştireceği konserle, müzikal bir seyahate çıkaracak. İhtişamlı ambiyansıyla beğeni toplayan AKM Türk Telekom Opera Salonunda gerçekleşecek konserin solistliğini genç neslin öne çıkan klasik keman sanatkarlarından Alican Süner üstleniyor. Konserin repertuvarında J.Brahms’tan Keman Konçertosu Re Major Op.77a, M.Ravel’dan Kaz Ana Süiti ve N.Rimski-Korsakov’dan İspanyol Kapriçyosu Op.34 üzere kıymetli eserler yer alıyor.

FALSTAFF // 13 MAYIS // AKM TÜRK TELEKOM OPERA SALONU // 20.00

Giuseppe Verdi’nin son başyapıtı “Falstaff” operası, İstanbul Devlet Opera ve Balesi performansıyla 13 Mayıs Cumartesi günü AKM’de sanatseverlerle buluşuyor. AKM Türk Telekom Opera Salonunda sahnelenecek olan eser, Verdi’nin dramatik ve trajik opera bestelerinden muziplikler, gülünçlükler ve nükteler barındırmasıyla ayrılıyor.

William Shakespeare’e olan hayranlığından yola çıkarak, Shakespeare’in “Windsor’un Şen Kadınları” ve “IV. Henry” oyunlarından uyarlayarak Falstaff’ı büyük bir keyifle bestelediğini belirten Verdi, yapıtında izleyiciye 14. yüzyıl İngiltere’sini aktarıyor. Librettosu Arrigo Boito tarafından yazılan yapıtta, Shakespeare’in yarattığı en eğlenceli karakterlerden biri olan şişman çapkın Falstaff’ın, tıpkı anda evli ve iki yeterli dost olan Alice Ford’u ve Meg Page’i baştan çıkarmaya çalışması ile zincirleme olaylar başlıyor. Aşk, para, hırs, entrika üzere tüm beşeri hislerin yaşandığı bir karmaşanın sonunda, budalalarla dolu olan bu dünyada her şeyin bir latifeden ibaret olduğunun vurgulandığı insanlık komedyası performansı İtalyanca olarak seslendirilecek. Rejisörlüğünü Renato Bonajuto’nun, orkestra şefliğini Roberto Gianola’nın üstleneceği operanın dekor tasarımı ise Efter Tunç’a ilişkin. Seyirciye görsel bir şölen yaşatacak performansın kostüm tasarımını Ayşegül Alev, ışık dizaynını Yakup Çartık üstlenirken yapıtın koro şefi olarak Paolo Villa sahne alacak.

SONGS FOR LOVE// 13 MAYIS // AKM ÇOK HEDEFLİ SALON // 11.00

Atatürk Kültür Merkezi 13 Mayıs Cumartesi günü Songs for Love konseri ile müzikseverlere hafta sonuna his dolu bir başlangıç yapma fırsatı sunuyor. AKM Çok Maksatlı Salonda gerçekleşecek konserde Londra West End müzikallerinde epey güç yapıtları seslendiren ödüllü sanatçı Simay Yılmaz ile tenor Aykut Yılmaz solist olarak sahne alıyor. Ödüllü piyanistler Senay Yılmaz ve Zebokhon Ergasheva’nın sanatkarlara eşlik edeceği konserde, sevgi için bestelenmiş müzikler, opera aryaları, müzikal tiyatro müzikleri ile Lied’ler ve düetler icra edilecek.

BİR: PARÇALANMIŞ ‘BİR’ DÜNYADA ‘BİZ’ OLABİLMEK // 8-9 MAYIS // AKM GALERİ 

Sanat yapıtları platformu Poscop, birinci aktifliğini Atatürk Kültür Merkezi iş birliğiyle, ‘BİR’ isimli yeni standıyla başlatıyor. ‘BİR’ standında 19 sanatkarın; fotoğraf, seramik, fotoğraf, baskı, heykel, dokuma üzere farklı sanat disiplinlerinden yapıtları yer alıyor. Sanatkarların kendi başlangıç noktalarından yola çıkarak, ferdî deneyimlerini varlıklı dışavurumlarla yansıtan yapıtların yer aldığı stant, parçalanmış dünyada biz olabilmenin gücünü sanat aracılığıyla sorgulama imkanı sağlıyor. 9 Mayıs tarihine kadar ziyarete açık olan standın gelirinin yarısı, eğitimde fırsat eşitliği için Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışlanacak. 

AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİNDE BU HAFTA

RİTİM ATÖLYESİ // 09-10-12-13 MAYIS // AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 15.00, 11.00

Ritim Atölyesi, çocuklara hem eğlenceli hem de öğretici bir tecrübe sunuyor. Eğitmen Eda Kocatürk idaresinde düzenlenen atölyede çocuklar, kendilerine dağıtılan vurmalı çalgılarla evvel ritim kalıplarını öğreniyor, sonrasında toplu olarak oluşturdukları ritim kümeleri ile çalınan müziğe eşlik ediyor. Atölye, çocukların içlerindeki müzisyeni ortaya çıkarmaları için hoş bir fırsat yaratıyor. 

ERKEN MÜZİK ATÖLYESİ // 09-10-12-13-MAYIS // 14.00, 12.00
 
Çocukları erken yaşta müzikle tanıştıran atölye, davuldan metalofona, ritim çubuklarından üçgen zillere pek çok çalgıyı küçük sanatkarların hayatına sokuyor. Çocuklar bu sayede hem ritim hislerini geliştiriyor hem de bir orkestranın kesimi olma, el-göz- beyin uyumunu geliştirme ve konsantrasyonu artırma üzere kazanımlar elde ediyor. Eğitmen Eda Kocatürk’ün idaresindeki atölyede müzikle tanışan çocuklar, oyun ve müzik aracılığıyla keyiflerine keyif katıyor.

RESİMLE TANIŞIYORUM // 09-10-13 MAYIS// 15.00, 11.00
 
AKM Çocuk Sanat Merkezinde Metin Ceyran’ın eğitmenliğinde düzenlenen ‘Resimle Tanışıyorum’ atölyesi, 4–6 yaş ortasındaki minikleri sanatın büyülü dünyasıyla buluşuyor. Çocuklar her atölyede farklı bir temayla fotoğraflar yapıyor. Hayal güçlerini fotoğrafın gücüyle birleştiren çocuklar zihinsel, fizikî ve ruhsal taraftan de gelişiyor.

ÇOCUKLAR İÇİN DRAMA ATÖLYESİ // 09-10-11-12-13 MAYIS // 15.00, 16.00, 14.00, 17.00,
Drama atölyesinde 7–10 yaş ortasındaki çocuklar hayal güçlerini sahneye yansıtıyor. AKM Çocuk Sanat Merkezindeki atölyede rol yapmayı, canlandırmayı, doğaçlamayı öğrenen çocuklar, bir olaydan yola çıkıp farklı maceralara atılıyor. Atölye, çocukların yaratıcılıklarının gelişmesine katkıda bulunurken, toplumsal marifet, irtibat ve özgüven üzere mevzularda da sanat yoluyla güçlenmelerini sağlıyor.

RESİM SEVİNCİ // 09-10-13 MAYIS // 16.00, 12.00
 Metin Ceyran ile Fotoğraf Sevinci, AKM Çocuk Sanat Merkezinde geleceğin ressamlarını yetiştiriyor. Farklı temalarda eşsiz fotoğraflara imza atan 7-11 yaş aralığındaki çocuklar, his ve fikirlerini kâğıda aktarırken, varlıklı iç dünyalarını da boyayla dışa vuruyor.

ÇOCUKLAR İÇİN YARATICI DRAMA ATÖLYESİ // 09-10-11-12-13 MAYIS // 16.00, 17.00, 18.00

AKM, 4 -6 yaş aralığındaki çocuklara yaratıcılığı çok taraflı kazanmaları emeliyle, çocukların toplumsal maharetlerini geliştiren Yaratıcı Drama Atölyesi düzenliyor. Çocuklara hayal kurmayı, rol yapmayı, topluluk içerisinde itimatla kendini tabir etmeyi deneyimleten atölye sonrasında minikler, bağlantı ve lisan marifetlerini geliştirmelerinin yanı sıra konsantrasyon, iş birliği, etkin vazife alma bahislerinde sanat yoluyla güçleniyor.

PİYANO ÖĞRENİYORUM // 09-11-16 MAYIS // 14.00, 12.00
Atatürk Kültür Merkezi, çocukları piyano ile tanıştırıyor. AKM Çocuk Sanat Merkezinde gerçekleştirilen Piyano Öğreniyorum atölyesi, 6 – 15 yaş aralığındaki çocuklara piyanoya dair temel teknik ve müzik eğitimi kazandırıyor. Etüt ve repertuvar çalışmaları gerçekleştirilen atölyede dersler ferdî olarak devam ediyor ve her ders birbirini takip eden pratikler, bilgiler içeriyor.

MİNİ BALE ATÖLYESİ // 13 MAYIS // 13.00

Buse Parıltı Bekdemir eğitmenliğinde AKM Çocuk Sanat Merkezinde gerçekleşen Küçük Bale Atölyesi, 4-5 aralığındaki geleceğin sanatkarlarını küçük yaştan itibaren sanatın güzellikleriyle tanıştırıyor. Atölyede çocuklar dans ve ritim hünerlerini artırmanın yanı sıra bale figürlerinin sağladığı sistem ve ölçüyle el, kol ve bacak uyumlarını geliştiriyor, canlandırılan masal ve öyküler ışığında hayal güçlerini zenginleştiriyor ve daha düzgün, istikrarlı ve kuvvetli bir vücuda sahip oluyor.

 ÇOCUKLAR İÇİN YARATICI DANS ATÖLYESİ // 13 MAYIS // 14.00

AKM Çocuk Sanat Merkezindeki Yaratıcı Dans Atölyesi, 4-6 yaş aralığındaki minik sanatseverlere yaratıcılıklarını dans yoluyla söz etme fırsatı sunuyor. Sevdikleri müzikler eşliğinde kolay dans hareket kombinasyonlarıyla tanışan çocuklar, dans ederken doğaçlama yapmayı ve hayal güçlerini kullanmayı da öğreniyor. Minik dansçılara yaşıtlarıyla gönüllerince dans ettikleri keyifli bir tecrübe sunan Can Kandara’nın eğitmenliğini üstlendiği atölye, çocukların zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkıda bulunuyor.

GİTAR ÖĞRENİYORUM // 09-10-12 MAYIS // 16.00
6 – 15 yaş aralığındaki çocuklar Gitar Öğreniyorum atölyesiyle Atatürk Kültür Merkezi’nde gitara dair orijinal tecrübeler ediniyor. AKM Çocuk Sanat Merkezinde 9, 10, 12 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek atölyelerde çocuklar, etüt ve repertuvar çalışmaları gerçekleştirecek. Ferdi olarak devam edecek olan derslerde, her ders birbirini takip eden pratikler, bilgiler içeriyor.

KEMAN ÖĞRENİYORUM // 09-10-11-12 MAYIS // 16.00
Çocukları temel enstrüman bilgileriyle buluşturan AKM, 6 – 15 yaş aralığındaki çocuklara özel Keman Öğreniyorum atölyesi sunuyor. 9, 10, 11, 12 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek atölyelerde çocuklar, kemana dair etüt ve repertuvar çalışmaları gerçekleştirecek. Kişisel olarak devam edecek olan derslerde, her ders birbirini takip eden pratikler, bilgiler içeriyor.

PİYANO İLE TANIŞIYORUM // 13 MAYIS // 14.00
Atatürk Kültür Merkezi, çocukları piyano ile tanıştırıyor. AKM Çocuk Sanat Merkezinde gerçekleştirilecek Piyano ile Tanışıyorum atölyesi, 4 -11 yaş aralığındaki çocuklara orijinal tecrübeler sunuyor. #hermamabirnota projesi kapsamında istekli öğretmenlik üstlenen Elif Maya Muz tarafından koordine edilecek atölyede çocuklar, piyano hakkında bilgi edindikten sonra kısa bir resital dinleyecek. Akabinde piyano çalgısını deneme fırsatları olacak. 

SERAMİK BOYAMA ATÖLYESİ // 13 MAYIS// 15.00

7 – 11 yaş aralığındaki çocuklara yönelik düzenlenen Seramik Boyama atölyesinde çocuklar,
 sürdürülebilir geleceğin inşası için tasarım sürecinden başlayarak tüm üretim süreçlerinde “İyi Bak Dünyana” vizyonuyla hareket eden Çanakkale Seramik ile, artık seramikleri tekrar kıymetlendirecek. Atık materyallerin geri dönüşüm ile yine kullanıma kazandırılmasını, zenginliğini keşfetme seyahatine çıkacak olan çocuklar, sürdürülebilir sağlıklı bir dünya konusunda bilinçlenecekler. Çocukları kullan-at ideolojisinden uzaklaştırmak hedefiyle düzenlenen düzenlenen bilinçlendirme atölyelerinde, çocukların hayal güçlerini kullanarak seramik karolardan kendi seramiklerini tasarlama imkanı sunuluyor.

ÇOCUKLAR İÇİN DANS ATÖLYESİ // 13 MAYIS // 15.00

Yaratıcılığı dışa vurmanın en hoş yollarından biri olan dans, çocuklarla buluşuyor. AKM Çocuk Sanat Merkezinde 7-12 yaş aralığındaki çocuklar, tanınan müzikler eşliğinde daima birlikte çeşitli kombinasyonlar oluşturup, özgün dans hareketleri ortaya çıkarıyor. Çocuklar müziğin ve dansın büyüsüyle coşarken, tıpkı vakitte vücut uyumları ve ritim hisleri da gelişiyor.

LEGO EDUCATİON İLE YARATICI ELLER İŞ BAŞINDA // 13 MAYIS // 13.00, 14.00
AKM Çocuk Sanat Merkezinde gerçekleştirilecek Lego Education ile Yaratıcı Eller İş Başında atölyesi; bütünsel bir yaklaşımla tasarlanan etkinliklerle çocukların tüm vücutlarını ile hareket ettirirken hem soyut düşünme, benzerlik kurma, sıralama, ince motor hünerleri, tabir gücü, mantıksal düşünme, el-göz uyumu üzere marifetlerini geliştirmelerine hem de hayal güçlerini heyecanla ve sevinçle birlikte kullanıp yeni keşifler yapmalarına dayanak sağlayacak.

MÜZİKLİ TÜRKİYE YOLCULUĞU// 13 MAYIS // 12.00

6-10 yaş aralığındaki çocuklar “Müzikli Türkiye Yolculuğu” aktifliğiyle AKM’de heyecanlı maceralar eşliğinde Türkiye’nin bölgelerini keşfedecekleri cümbüş dolu bir aktiflikle buluşuyor. 50 dakikalık 4 atölyeden oluşan atölyelerde çocukları bölgelerimizin fizikî özelliklerini, tarihini, mutfağını, gelenek göreneklerini ve türkülerini keşfetmelerini sağlayan bir tecrübe bekliyor. Keşifler boyunca o bölgeye ilişkin yaş kümesine uygun ve çocukların sevebilecekleri türküleri de dinledikleri ve darbukalar ile eşlik ettikleri atölyede, kıssa anlatıcılığı ile çocuklara canlandırmalı çalışmalar da yaptırılıyor. O bölgeye ilişkin maceraları dinlerken çocuklar bölgeye ilişkin en az bir türküyü öğrenmiş ve darbukalarla türküye eşlik ederek ulusal müziğimizle ilgili repertuvarlarını geliştirme fırsatı yakalıyor.

‘UÇMAK’ MAKETİMİ YAPIYORUM// 13 MAYIS // 13.00

AKM Eğitmen Nurgül Kocatürk, 6 – 9 yaş aralığındaki çocuklara Hezarfen Ahmed Çelebi’nin kıssasını aktardığı özel bir atölye sunuyor: ‘Uçmak’ Maketimi Yapıyorum… 13 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirilecek aktiflikte çocuklara Uçmak isimli tiyatro yapıtı kısaca anlatılacak ve oyun hakkında bilgi verilecek. Gerekli materyaller ve geri dönüştürülebilen gereçler ile Galata Kulesi ve Hezarfen Ahmed Çelebi maketi yapılarak, günün anısı olarak çocuklara ikram edilecek. 

ÇOCUK ARKEOLOGLAR HAFRİYATTA // 13 MAYIS // 15.00

Çocukları orijinal tecrübelerle buluşturan Atatürk Kültür Merkezi, 13 mayıs tarihinde Çocuk Arkeologlar Hafriyatta atölyesi düzenliyor. 5 -8 yaş aralığındaki miniklere özel düzenlenen atölyede çocukları yeni bilgiler edinerek zihinsel faaliyetlerini geliştirecekleri, keşif hissini besleyecekleri, Arkerobox hafriyat kitiyle hem hafriyat çalışmasını deneyimlenecekleri hem de el maharetlerini geliştirecekleri özgün bir tecrübe yaşayacaklar. Arkeoloji ne demek? Hafriyatlar nasıl ve neden yapılır? Topraktan bulunan yapıtlara ne olur? üzere çocuklarımızın bitmek bilmeyen meraklarını bilgiye çevirecek soru ve yanıtlar etrafında örülen, arkeolog olmanın nasıl bir his olduğunu deneyimleyecekleri atölyede, çocuklar tarihi eser ve tarihi yapıtlarımızı muhafaza şuuru kazanacakları keşif dolu bir maceraya çıkacaklar. Çocukların hayal dünyasını geliştirecek atölyede minikler arkeoloji bilimini ve arkeolojinin en kıymetli araştırma metodu olan hafriyat çalışmasını tanıyacak, kültürel birikimleri artacak, bilişsel ve motor gelişimleri desteklenecek.

EBEVEYN-ÇOCUK MÜZİKLE TANIŞIYORUM // 13 MAYIS // 16.00

Atatürk Kültür Merkezi, 2 -4 yaş aralığındaki en minik ziyaretçilerine de miniklerin gelişimine katkı sunacak Ebeveyn – Çocuk Müzikle Tanışıyorum atölyesini düzenliyor. Miniklerin ebeveynleriyle katılacağı atölyede vurmalı çalgılar kullanılarak, renklerle, çeşitli görsellerle oyunlar oynanır iştirakçiler müziklere eşlik ederler. Bu atölyede çocukların tempo algıları gelişir, birlikte hareket etmeyi öğrenirler ve çalgıları çalarken psikomotor hünerlerini geliştirirler, gördüklerini, duyduklarını taklit ederler. Müzikal çalışmalarına birinci adımlarını aileleriyle birlikte atmış olurlar.

EBEVEYN-ÇOCUK DANS ATÖLYESİ // 13 MAYIS // 17.00

AKM, 13 Mayıs Cumartesi günü düzenlediği ebeveyn çocuk dans atölyesiyle, ailelere keyif dolu bir tecrübe yaşatacak. 3 -4 yaşlarındaki çocukların ebeveynleri ile birlikte katılacağı atölyede aileler hem eğlenecek hem de dans bilgisi edinecek. Çocukların ebeveynleriyle dans ve ritim hissini yaşayacakları atölye, iştirakçilerin müzik kulaklarının gelişmesine, bedenlerinin düzgün, istikrarlı ve kuvvetli gelişiminin temellerinin atılmasına katkıda bulunacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BHA

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Atatürk Kültür Merkezinde Bu Hafta ( 8 – 14 Mayıs )

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Burhaniye Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!